Logo
Szkoła Podstawowa w Zielinie
47-370 Zielina, ul. Prudnicka 8
tel. 77 4668 488
  
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


 
Wakacje już za nami. 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. W tym dniu tradycyjnie powitaliśmy w naszej szkole nowe koleżanki i kolegów – pierwszoklasistów. Rodzice dumni ze swoich pociech obdarowali je słodkościami. Po krótkim spotkaniu ogólnym każda klasa spotkała się z wychowawcą w salach lekcyjnych. Radość z możliwości spotkania się z rówieśnikami, przyjaciółmi i nauczycielami była ogromna.
Z uwagi na nietypową sytuację pierwszy dzień w szkole nie był tak uroczysty jak w latach wcześniejszych. Po długiej przerwie spowodowanej nauką zdalną, dzieci usłyszały pierwszy dzwonek i weszły w nowy rok szkolny wypoczęte i pełne energii. Jaki będzie ten rok? Na pewno wyjątkowy pod względem obostrzeń sanitarnych dotyczących organizacji zajęć i przerw między lekcjami. Praca z uczniami na terenie placówki będzie odbywała się według procedur dostosowanych do rzeczywistości, w jakiej się znajdujemy. Z nowym rokiem szkolnym należy zadbać również o odporność uczniów, która w okresie jesiennym może być wystawiona na próbę przez wirusy i bakterie. Przed wejściem na teren szkoły konieczne jest zdezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu społecznego. W dalszym ciągu żyjemy w świecie zagrożonym COVID 19, dlatego wszyscy musimy przestrzegać zasad i procedur obowiązujących w szkole.
Dyrektor szkoły, pani Marzenna Stein życzyła wszystkim dużo zdrowia, powodzenia i wielu sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Regina Schichter

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie